Pár hónapja írtam arról, hogy mennyire fontos a híd az egészséges és erős hátizmok, illetve az elülső izomlánc mobilitása miatt.
Itt a másik fontos póz: a bicska, ami pontosan a híd ellentettje. Az elmúlt hónapokban ezen dolgoztam elég sokat, íme a végeredmény:
Helyes végrehajtása a hátsó izomlánc mobilitását, illetve az elülső izomlánc megfelelő működését jelzi. Azzal, hogy meg tudod csinálni a bicskát ülve vagy állva, csökkented az esetleges sérülések esélyét az edzésedben és a mindennapjaidban is. Fontos, hogy ez nem csak egy passzív nyújtás, hanem egy aktív mozdulat. Sajnos a legtöbben könnyelműen veszik, pedig megvan ennek is a helyes technikája. Íme a képeken a rossz és a jó kivitelezés. Főleg a pirossal jelölt részt kell nézni!
Ülve
Állva
Sokan helytelenül csinálják, ami bizonyos esetekben káros tud lenni a deréktáji szakaszra nézve. Szóval ha azt gondolod, hogy csak előre kell hajolgatni és egyszer csak meglesz akkor tévedsz :).
A bicska esetében a csípőt hajlító izmoknak kell a munka javát elvégeznie, továbbá a hasizmok és az egyenes combizom feszítésével lazítani tudsz az ellenkező oldali izmokon (hátsó comb, fenék és gerinc melletti izmok) segítve ezzel a kíván pozíció felvételét.
Fontos még, hogy a deréktáji szakasz ne görbüljön, hanem egyenes maradjon. A nyújtó hatást főleg a hátsó combokon kell érezni. Ezt úgy tudod elérni, hogy a gyakorlat közben a medencédet előre billented, így eléred a képen látható helyes pozíciót!
Mindkét gyakorlatot - hidat és a bicskát is - egy több lépésből álló progresszióval sérülésmentesen fel tudod építeni.
A videón egyébként egy haladó progressziót láthattok, nem ezzel kell kezdeni!
Érdekel a progresszió?
A Gymnastic Way edzéseken megtudhatod minden K-CS 17:30-18:20 között és péntekenként 18:15-19:15 között. Jelentkezz itt: ivanchich.andras@gmail.com
Továbbá áprilistól elejétől Bajai Attila kolléga jóvoltából az új csoportokban. További info a linken: